Cüneyt Yüksel - Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı

Cüneyt Yüksel

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

1977 doğumlu olan Cüneyt Yüksel, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi, Çanakçı mahallesi nüfusuna kayıtlıdır.

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin sahibi olan Yüksel, İşletme ve Halkla İlişkiler bölümlerinden mezun olmuştur.

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev alan Yüksel, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve İnşaat Komitesi Başkanı olarak görev yapmış, halen Tekirdağ MÜSİAD üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Aktif siyasete 2009 yılında AK Parti’de, Tekirdağ Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlamıştır. Dış İlişkilerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Yüksel, 2014 yılı Mahalli İdareler Seçimleri’nde Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur. 2014 yılının Ağustos ayında, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nın talimatı ile Süleymanpaşa İlçe Başkanı olarak atanan Yüksel, bu görevini 2 yıl sürdürmüştür. 2016 yılının Ağustos ayı itibariyle Genel Başkanımızın tensipleri ile AK Parti Tekirdağ İl Başkanı olarak atanmıştır.

03 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen olağan İl Kongresinde yeniden AK Parti İl Başkanlığı’na seçilen Yüksel, 01 Aralık 2018 tarihinde Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olana kadar AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı görevini yürütmüştür.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Süleymanpaşa Belediye Başkanı olarak seçilen Yüksel, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimler için, Cumhur İttifakı’nın AK Parti’den Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuştur.

Yüksel, evli ve 3 çocuk babasıdır.